Wyjazd do Turcji

Wyjazd do Turcji

02-10-2014
Hurra! Wreszcie się udało. Po 1,5 roku poszukiwań partnera do projektu międzynarodowe wymiany młodzieży wreszcie doczekaliśmy się. Organizacja pozarządowa MUGDER z Turcji zaprosiła nas do siebie. 
Afyonkarahisar to dwstutysięczne miasto w Centrum Turcji. Spotkała nas tam czystość, gościnność i spontaniczna serdeczność. Wszelkie stereotypy związane z muzułmanami uległy zniszczeniu. Na ich miejsce pojawiło się zrozumienie, akceptacja i sympatia. Będziemy wspominać ten wyjazd z czułością. Metro w Istambule  
 
Jako kierownik wyprawy Młodych Gotów do Turcji chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom.
Jankowi (Jan Rin Jakubowski), który nie tylko pomógł skompletować połowę członków wyprawy, ale wręcz wyłożył za nich własne pieniądze, których nie mieli w terminie. Myślę, że takich kumpli ze świecą szukać. 
Beni (Bernadka Wezel ), która włożyła w ten wyjazd tyle pozytywnej energii, że chwilami myślałem, że stopi się z gorąca. Moim zdaniem ten wyjazd bez niej byłby bledszy. 
Zuzi ( Zuzanna Venus Tomasinska ), która niczym surowa  matka dbała o nasze stadko koncentrując się na takich "szczegółach" jak bilety, rozliczenia, stan osobowy.
Wymieniam te trzy osoby zgodnie z zasadą, że trzeba kogoś wskazać na miejsca medalowe. Dziękuję oczywiście wszystkim pozostałym członkom:Monika BulczakMagda BystronAdrian PaschilkStanisław Jakubowski,Karol Blaidd LasotaBożena Paczoska.